مقاله فارسی اینترنت اشیا

کاربرد های اینترنت اشیا در نفت و گاز

کاربرد های اینترنت اشیا در نفت و گاز

iot-oil-and-gas

 

اینترنت اشیا :صنعت نفت و گاز در بخش جستجوی منابع زیر زمینی

صنعت نفت و گاز در بخش جستجوی منابع زیر زمینی  ، حفاری و رساندن نفت خام به سطح زمین هر ساله طی زمان هایی که تولیدی انجام نمی شود NPT میلیارد ها دلار از دست می دهد.
اینترنت اشیا با به کاربردن داده های بی درنگ ، رخداد های NPT را کاهش می دهد. خرابی ها را پیش بینی می کند و برنامه های پیش گیرانه تنظیم می کند.

 

اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز ، در بخش حمل و نقل

اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز ، در بخش حمل و نقل ، ذخیره سازی و بازاریابی ، وظایف چالش برانگیزی برای انتقال محصولاتی با حجم و طبقه بندی متفاوت از موقعیت های مختلف به سوی مشتریان و بازار وجود دارد.

شبکه های متصل خط لوله ، حسگر ها ، سیستم تشخیص نشتی ، هشدار ها و توقف اضطراری سیستم می تواند با یکپارچه سازی تعاملات و دردسترس قرار دادن داده ها جهت آنالیز و تفسیر بلادرنگ ، برخی از ریسک های این صنعت را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.

 

اینترنت اشیا :بخش پالایش نفت خام و تصفیه گاز طبیعی

بخش پالایش نفت خام و تصفیه گاز طبیعی ، از لحاظ تجاری چالش برانگیز ترین بخش صنعت نفت و گاز می باشد. تعطیل شدن پالایشگاه ها ، پیچیدگی مدیریت کیفیت های مختلف نفت خام و تغییر قوانین زیست محیطی ، سود ناشی از پالایش را به حداقل می رساند و اینترنت اشیا می تواند امکان پیش بینی از کار افتادن پالایشگاه ها را فراهم کرده و خرابی را به حداقل رسانده و سوابق ایمنی را بهبود بخشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *